Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Coraz częściej podczas planowania wakacyjnych podroży, wybieramy miejsca, które są mniej zatłoczone, równie piękne a pobyt w nich jest znacznie tańszy od popularnych kurortów.Gorące plaże, modne kluby, piękne zabytki, wspaniała i ciekawa historia i… ośnieżone góry – to wszystko czeka na turystów w niewielkim kraju nad Morzem Czarnym, w Gruzji. Jest to kraj niezwykły.

Rano można jeździć na nartach po zboczach Kaukazu a w południe wylegiwać się na nadmorskich plażach. Wieczór to czas na regenerację sił w luksusowych Spa, w nocnych klubach, czy w przytulnych kawiarenkach. Każdy dzień spędzony w Gruzji jest inny. Zachwyca egzotyczna kuchnia, wspaniałe wina z górskich winnic a nocne kluby kuszą niczym te z Nowego Jorku.

Gruzini słyną z długowieczności i bardzo dobrej kondycji zachowywanej do późnych lat. Może jest to po części zasługa unikalnego klimatu, obecności naturalnych, gorących źródeł siarkowych, wodom mineralnym a może nastawienia do życia. Gruzini są bardzo gościnnym i przyjaźnie nastawionym do turystów narodem. Odczuwa się to na każdym kroku i w każdej nawet najmniejszej miejscowości. W tym kraju mieszkańcy uważają, że „gość to dar od Boga”.

Reklama

Mimo iż Gruzja nie jest wielkim krajem, każdy znajdzie tutaj to czego tylko zapragnie. Stolica – Tbilisi, śmiało może konkurować z największymi metropoliami Europy a wspaniałe plaże nie maja sobie równych. Ten kraj to mały raj na ziemi.

Reklama
Booking.com