Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

To miasto jest często określane jako brama Szumawy, a jego zabytki przyciągają coraz większą liczbę turystów planujących wycieczki właśnie w rejonie Szumawy. W efekcie Klatovy staje się miastem, z którym coraz częściej kojarzone są Czechy Zachodnie. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Klatovy to jedno z większych miast, jakim mogą się pochwalić Czechy Zachodnie. Swego czasu to obronne miasto zaliczane było do największych i najważniejszych ośrodków miejskich w kraju. Dziś znajduje się nieco na uboczu, choć wycieczki coraz chętniej zaglądają na jego teren. zachwyca tutejsza starówka oraz ciekawa zabudowa, w której wyróżnia się słynna Czarna Wieża. Wzniesiona w XVI wieku, jest obecnie rewelacyjnym punktem widokowym. Nic dziwnego, że stała się ona jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych na terenie miasta. Turyści wiele uwagi poświęcają też drugiej budowli z XVI stulecia, która urzeka niezwykłym pięknem. To ratusz, którego dekoracje ścienne wzbudzają wielki zachwyt w oczach zwiedzających. Na terenie miasta nie brak też zabytków sakralnych. Tym najważniejszym jest pojezuicki kościół z II połowy XVII wieku. W jego wnętrzu koniecznie trzeba zobaczyć iluzjonistyczne freski, bardzo typowe dla epoki baroku.

Czechy to kraj, który może zaskoczyć turystów swymi licznymi atrakcjami. Wycieczki po zachodniej części tego kraju to świetna okazja na zapoznanie się ze znanymi i mniej znanymi zakątkami tego państwa. W gronie czekających tu atrakcji Klatovy i jego zabytki prezentują się niezwykle ciekawie, zatem z pewnością warto i im poświęcić nieco więcej uwagi w czasie swych turystycznych wypraw.

Reklama
Booking.com