Kategoria: Wycieczki

Gdzie zjeść w Puli? Zestawienie polecanych restauracji

Najlepsze restauracje w miejscowości Pula mają wieloletnie doświadczenie w przyrządzaniu tradycyjnych chorwackich potraw.Od tradycyjnych dań z makaronu z dodatkiem lokalnych trufli po wymyślne menu. Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych (oczywiście naszym zdaniem) restauracjach w Puli i zachwyć się bogactwem smaków, jakie kryje w sobie Istria.

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu i gród na górze Birów

W dzisiejszym artykule zapraszam was na wycieczkę do miejscowości Podzamcze na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Podzamcze położone jest około 20 km na północ od Olkusza i 5 km na wschód Zawiercia. w miejscowości tej znajdziemy między innymi znany w całym kraju zamek Ogrodzieniec jak również zrekonstruowane słowiański gród na górze Birów. 

Ostrawa – industrialna stolica czeskiego Śląska

Ostrawa – industrialna stolica czeskiego Śląska

Planując zwiedzanie kraju naszych południowych sąsiadów, trudno pominąć miejsce takie jak Ostrawa. To urokliwe miasto położone niedaleko polsko-czeskiej granicy, od wielu lat przyciąga rzesze turystów, zapewniając im naprawdę sporo rozrywki. Ostrawa jest niezwykłym miejscem – jest to miasto o typowo industrialnym charakterze, z wieloma zabytkami z przełomu XIX i XX wieku oraz bogatą i ciekawą ofertą kulturalną.

Bratysława - Doradzamy co zwiedzić, jak dojechać, gdzie znaleźć nocleg

Bratysława – Doradzamy co zwiedzić, jak dojechać, gdzie znaleźć nocleg

Bratysława, stolica Słowacji oferuje turystom spacery po zabytkowych dzielnicach Starego Miasta, wizytę na Zamku Bratysławskim, spacer wzdłuż Dunaju pozwalający zobaczyć bulwary miasta z ciekawszej perspektywy, a intensywny dzień zwiedzania można zakończyć w jednej z wielu ekskluzywnych restauracji. Jak zatem dojechać do jednej z piękniejszych stolic Europy oraz gdzie można zatrzymać się tam w trakcie pobytu? To i jeszcze więcej w dzisiejszym artykule.

Co warto zobaczyć w Szczyrku?

Szczyrk jest niewielkim, ale godnym uwagi i malowniczym miasteczkiem na południu Polski w województwie śląskim. Jest to miejscowość o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, dlatego co roku przyciąga mnóstwo turystów.

Istria – najlepsze atrakcje turystyczne regionu

Istria to nie tylko jedna z najpopularniejszych destynacji w Chorwacji, ale przede wszystkim imponujący obszar położony nad Adriatykiem. Region ten odwiedzającym ma do zaoferowania naprawdę wiele – zróżnicowane aktywności i bogatą listę ciekawych miejsc do odkrycia. Dla fanów plażowania dedykowane są wspaniałe plaże, dla osób spragnionych pieszych wędrówek – fascynujące pagórkowate krajobrazy, z kolei dla

Park Marjan – wyjątkowy punkt widokowy w Splicie

Miejskie wzgórza to punkty obowiązkowe na listach wskazujących co bezwzględnie muszę odwiedzić, gdy jestem w większej miejscowości o bogatej historii. Zanim trafiłam do Splitu przygotowałam dokument uwzględniający ważniejsze atrakcje – oczywiście wśród wielu zabytków nie zabrakło Parku Marjan.

Pałac Dioklecjana w Splicie

Pałac Dioklecjana w Splicie

Osoby, które jeszcze do tej pory nie miały okazji wybrać się do Splitu – jak wyobrażacie sobie historyczny pałac cesarza obecny w tym mieście? Czy pierwszy obraz jaki przychodzi wam na myśl to potężny zamek, w którym pełno historycznych eksponatów? Jeśli tak to musimy prędko rozwiać wasze podejrzenia.

Najpiękniejsze jeziora w Polsce

Polska urzeka krajobrazem, mamy w naszym kraju praktycznie każdy typ terenu. Jednak dzisiaj skupmy się na jeziorach, które zachwycają urozmaiconą linią brzegową i malowniczymi krajobrazami. Jeziora w Polsce od lat pozwalają uciec od zgiełku typowego dla nadmorskich miejscowości turystycznych, zaznać na własnej skórzę piękna przyrody a doskonałe warunki do aktywnego spędzania czasu sprawiają że to

Opole, czyli miasto, które powinien odwiedzić każdy Polak

Opole jest największym miastem i stolicą województwa opolskiego. Pod względem ilości mieszkańców w 2020 roku było ono dopiero na dwudziestym siódmym miejscu pod względem ludności. Nie zmienia to faktu, że jest to miejscowość, która jest wyjątkowo atrakcyjna pod względem turystycznym i należy do tych, które każdy Polak powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Szczawnica – co warto zobaczyć?

Szczawnica to urokliwe miasteczko uzdrowiskowe, położone w województwie małopolskim w powiecie nowotarskim. Leży ono nad potokiem Grajcarkiem, który jest prawym dopływem Dunajca oraz na pograniczu Pienin i Beskidów Zachodnich. Miasteczko jest podzielone na dwie dzielnice: Szczawnicę Dolną oraz Wyżnią.