Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Odwiedzając nadmorskie miasto, poza atrakcjami historycznymi warto odwiedzić jego okoliczne plaże, będące ucieczką od palącego słońca i miejscem błogiego odpoczynku w najlepszej formie. Będąc w Splicie – jednym z największych chorwackich miast  – warto połączyć odkrywanie licznych bogactw pochodzących z ubiegłych wieków z wypoczynkiem na najlepiej ocenianych i nieskazitelnie czystych plażach. Chociaż w Splicie pełno jest wybrzeży tętniących życiem z licznymi restauracjami i barami, nie brak również takich dla osób poszukujących bardziej ustronnych, odpowiednich dla rodzin.

Plaża Bačvice

Jedna z najbardziej znanych  plaż Splitu, Bačvice, zlokalizowana jest  w urokliwej zatoce. Chociaż jej obszar nie jest zbyt duży, to właśnie jej położenie sprawia, że cieszy się ona dobrą sławą, przede wszystkim wśród turystów szukających ochłody.  Dodatkowo należy podkreślić, że znajduje się ona zaledwie 10 minut spacerem od Pałacu Dioklecjana – lokalizacja blisko centrum wiąże się z obecnością licznych restauracji i lokali. Na atrakcyjność plaży Bačvice wpływają obecne na niej udogodnienia – niektóre części są wybrukowane, co pozwala na łatwiejszy dostęp do wody gościom mającym trudności z poruszaniem się. 

Plaża Kaštelet

Kaštelet jest obszarem położonym jest zaledwie 20 minut od centrum Splitu, w pobliżu Galerii Meštrović. Plaża jest żwirowo-piaszczysta, ma płytkie brzegi przez co jest odpowiednia dla osób nieumiejących pływać i małych dzieci. To z czego znana jest Kaštelet to woda, która woda w okolicy jest krystalicznie czysta. Na korzyść tej plaży – poza niesamowitymi warunkami naturalnymi – są obecne prysznice, toalety, bar plażowy, w którym podawane są przepyszne napoje, a także bezpłatny parking położony zaledwie kilka metrów od wody.

Reklama

Plaża Ježinac

Szczególnie popularna wśród miejscowych, Ježinac to żwirowo-piaszczysta plaża położona na zachód od centrum miasta w elitarnej dzielnicy Splitu, u południowych podnóży półwyspu Marjan. Otoczona lasem sosnowym jest doskonałym miejscem, jeśli chcecie się zrelaksować i cieszyć słońcem, a także bezpiecznym miejscem dla najmłodszych. Udogodnienia znajdujące się na terenie plaży obejmują prysznice i kawiarnię serwującą pyszne koktajle. 

Plaża Trstenik

Położona po wschodniej stronie Splitu, żwirowa plaża Trstenik to przede wszystkim wyjątkowo zaciszne miejsce i liczne udogodnienia – zadbane toalety i przebieralnie, parking, a także ułatwienia dla osób z trudnościami ruchowymi. Chociaż część plaży należy do hotelu Radisson Blu Resort obfitującej w gości hotelowych, z pewnością na korzyść tej lokalizacji przemawia możliwość wypożyczenia leżaka w ośrodku. Plaża Trstenik znajduje się około 30-40 minut pieszo z miejskiej promenady.

Plaża Žnjan

Žnjan to żwirowa i największa miejska plaża położona na wschód od Trstenika, z którym jest połączona nadbrzeżną promenadą.   Plaża ta cieszy się popularnością przez cały rok głównie za sprawą dużej ilości restauracji, barów i kawiarni, które ją otaczają, a także dzięki placom zabaw i tematycznym zajęciom dla całej rodziny. Informacja dla osób zainteresowanych wizytą – warto wybrać się tu wcześniej, ponieważ w okresie letnim może być tu szczególnie tłoczno. Na terenie znajduje się też sporo udogodnień – darmowe prysznice i parking, brakuje natomiast cienia.

Reklama

Plaża Kašjuni

Kašjuni to wyjątkowo piękna żwirowo-piaszczysta zatoka, z której widok rozpościera się na imponujące wzgórze Marjan. Znajdziecie tu nie tylko malownicze krajobrazy i przejrzystą, błękitną wodę, ale także udogodnienia, takie jak prysznice, przebieralnie i bar na plaży. Jeśli szukacie spokojniejszego miejsca, aby cieszyć się morzem i być może urządzić piknik, warto zatrzymać się tutaj na jeden dzień. 

Kupalište Bene

Kupalište Bene to jedna z osiedlowych plaż, oddalona od centrum Splitu  zaledwie 40 minut spacerem. To malutkie, kilku zatoczkowe wybrzeże z krystalicznie turkusową wodą jest stosunkowo zacienione, przez co jest odpowiednie praktycznie dla każdego – zarówno dla osób spragnionych słońca jak i miłośników relaksu w cieniu drzew. Kupalište Bene w szczycie sezonu jest stosunkowo zatłoczona, głównie przez mieszkańców z okolicznych ośrodków wypoczynkowych. Udogodnienia na plaży w głównej mierze są przeznaczone właśnie dla nic, jednak za odpowiednią opłatą dla gości z zewnątrz dostępne  leżaki i parasole, restauracja plażowa, przebieralnie, prysznice i toalety. Osoby zainteresowane mają możliwość skorzystania z różnych atrakcji wodnych, takich jak katamarany, skutery wodne, czy morski park wodny.

Plaża ta jest łatwo dostępna, znajduje się bardzo blisko drogi, a parking znajduje się bezpośrednio przy plaży.

Reklama
Booking.com