Kategoria: Porady

Gdzie zjeść w Puli? Zestawienie polecanych restauracji

Najlepsze restauracje w miejscowości Pula mają wieloletnie doświadczenie w przyrządzaniu tradycyjnych chorwackich potraw.Od tradycyjnych dań z makaronu z dodatkiem lokalnych trufli po wymyślne menu. Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych (oczywiście naszym zdaniem) restauracjach w Puli i zachwyć się bogactwem smaków, jakie kryje w sobie Istria.

Istria – najlepsze atrakcje turystyczne regionu

Istria to nie tylko jedna z najpopularniejszych destynacji w Chorwacji, ale przede wszystkim imponujący obszar położony nad Adriatykiem. Region ten odwiedzającym ma do zaoferowania naprawdę wiele – zróżnicowane aktywności i bogatą listę ciekawych miejsc do odkrycia. Dla fanów plażowania dedykowane są wspaniałe plaże, dla osób spragnionych pieszych wędrówek – fascynujące pagórkowate krajobrazy, z kolei dla

Twierdza Klis – ochrona i klucz Dalmacji

Twierdza Klis położona nad Splitem to atrakcja ciesząca się ogromnym zainteresowaniem i rekordową liczbą zwiedzających. Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję odwiedzić Split, z pewnością dostrzegliście jej historyczną zabudowę położoną na wzgórzach wznoszących się nad miastem, jeśli nie to koniecznie musicie nadrobić swoje zaległości!

Split – siedem najlepszych plaż

Odwiedzając nadmorskie miasto, poza atrakcjami historycznymi warto odwiedzić jego okoliczne plaże, będące ucieczką od palącego słońca i miejscem błogiego odpoczynku w najlepszej formie. Będąc w Splicie – jednym z największych chorwackich miast – warto połączyć odkrywanie licznych bogactw pochodzących z ubiegłych wieków z wypoczynkiem na najlepiej ocenianych i nieskazitelnie czystych plażach.

Wakacje 2020 w Polsce – gdzie najlepiej?

Obecna sytuacja popsuła wakacyjne plany milionom turystom na całym świecie. Ma to jednak swoje plusy, ponieważ Polacy w znacznej większości zdecydowali się wykorzystać swój urlop w rodzimym kraju, a nie za jego granicami. Poniżej prezentujemy mało popularne miejsca w naszym kraju, które zdecydowanie warto odwiedzić !