Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Zapewne wielu z nas co roku zastanawia się skąd wziąć pieniądze na wymarzony urlop? Wydatków z roku na rok mamy coraz więcej, wszystko drożeję, a my zarabiamy tyle samo. Być może nawet nie wiesz, ile pieniędzy tracimy na zbędne rzeczy. Oto, kilka sprawdzonych sposobów, jak zaoszczędzić pieniądze na wymarzony urlop:

Ograniczenie zakupów.

Zastanów się, czy rzeczy, które kupujesz co miesiąc, są Ci tak naprawdę potrzebne? Widzisz, super ciuchy na promocji, że szkoda z niej nie skorzystać. Po czym wracasz do domu i zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę nie potrzebujesz tych rzeczy i często w nich nie będziesz chodzić. Jeśli marzysz o wymarzonych wakacjach, możesz darować sobie kolejny zakup bluzki czy butów.

Reklama

Rezygnacja z używek.

Jeśli palisz papierosy, miesięcznie wydajesz na nie około 500 zł. Jeśli przesadzasz z alkoholem, to on również dużo kosztuję, może nawet na niego wydajesz ok. 300 zł miesięcznie. Jeżeli policzysz te wydatki, wyjdzie Ci nawet niezła sumka. Przez kilka miesięcy odkładania takich pieniędzy możemy odłożyć nie tylko na wymarzone wakacje.

Podróż poza sezonem.

Zastanów się, nie każdy swój urlop musimy planować w czerwcu, lipcu lub w sierpniu. Ceny biletów lotniczych, zakwaterowania oraz nawet pamiątek w tych terminach są najdroższe. Urlop poza sezonem wyjdzie nam taniej.

Konto oszczędnościowe.

Jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy jest konto oszczędnościowe. Dobre konto oszczędnościowe jest oprocentowane na 2% w skali roku. Możemy co miesiąc przelewać sobie małe kwoty pieniędzy, a przez to, że systematycznie będziemy wpłacać określone kwoty, bez żadnego naszego wysiłku możemy uzbierać nawet sporą sumę pieniędzy.

Oszczędzanie pieniędzy na wymarzony urlop może być naprawdę proste. Wystarczy zlokalizować, na co tracimy najwięcej pieniędzy, co możemy ograniczyć, a co jest nam w ogóle niepotrzebne. Gdy się dobrze zastanowimy, to każdy z nas mógłby zaoszczędzić około 300 zł miesięcznie.

Reklama
Reklama
Booking.com