Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Obecna sytuacja popsuła wakacyjne plany milionom turystom na całym świecie. Ma to jednak swoje plusy, ponieważ Polacy w znacznej większości zdecydowali się wykorzystać swój urlop w rodzimym kraju, a nie za jego granicami. Poniżej prezentujemy mało popularne miejsca w naszym kraju, które zdecydowanie warto odwiedzić !

Zalew Soliński i Bieszczady

Jak mawiają: „rzuć wszystko, jedź w Bieszczady!”. To idealna propozycja da wszystkich, którzy chcieli zwiedzić Czarnogórę. Jezioro Solińskie i niewielkie, zalesione górki, wyrastające nad nim, tworzą wspaniały krajobraz. Ponadto, miejsce przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom żeglarstwa. Ponadto, Bieszczady oferują malownicze szlaki, po których można by błądzić godzinami. Szczyty są bezpieczne, a ścieżki szerokie, dlatego Bieszczady są bezpieczniejsze niż Tatry. Jedyny minus tego regionu to uboga baza noclegowa, nie znajdziemy tu licznych apartamentów i hoteli.

Trzęsacz

Jeżeli jednak wolimy powiew morskiej bryzy, a jednocześnie stronimy od roju plażowiczów, Trzęsacz będzie dla nas wyborem idealnym. To niewielka miejscowość nadmorska, a w zasadzie wieś między Rewalem a Pobierowem, która kryje w sobie coś więcej niż tylko knajpy cuchnące rybami. To słynne ruiny kościoła, a w zasadzie jedna ściana, rozsławiły tę niewielką wioskę. Co więcej, z poziomu plaży, ruiny wyglądają trochę jak monumentalne budowle Azteków w Meksyku. Tak więc, Trzęsacz oferuje powiew nie tylko bryzy, ale również i egzotyki. Samo wybrzeże jest długie i nieskomercjalizowane, co należy uznać za plus.

Reklama

Kazimierz Dolny

To coś dla fanów uroczych miasteczek, z jedynym, niepowtarzalnym klimatem – do takich należy zaliczyć Kazimierz Dolny. Przepiękny rynek oraz infrastruktura miasta, utrzymana w renesansowym stylu. Malownicza, pagórkowata okolica i te bulwary… rozciągające się wzdłuż królowej polskich rzek. To wszystko tworzy magiczną atmosferę, której nie doświadczymy nigdzie indziej. Panoramę miasta możemy podziwiać z Góry Trzech Krzyży, uzyskując widoki rodem z Norweskich miejscowości nadmorskich.

Oto trzy propozycje z różnych regionów Polski, które są warte uwagi, ale jednocześnie z różnych przyczyn mało popularne. Warto dodać je do swojej listy podróżniczej, jeżeli planuje się wakacje z dala od dużych skupisk ludzi.

Reklama
Booking.com