Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Lukka, miasto kojarzone z czerwonymi murami i wspaniałą architekturą, pozostaje ważnym celem niemal każdej wycieczki odwiedzającej Toskanię. To miasto bez wątpienia ma swój wyjątkowy urok. Każdy, kto chce poznać Włochy i ich kulturę, koniecznie powinien tu zajrzeć. Jakimi atrakcjami może oczarować Lukka? Co koniecznie trzeba zobaczyć na jej terenie?

Tym, co zachwyca najbardziej, jest średniowieczna atmosfera panująca w tym mieście. Na terenie tego historycznego grodu czekają natomiast budowle niezwykłe, których urokowi trudno się oprzeć. Do największych atrakcji miasta zaliczyć można potężną katedrę św. Marcina. To jeden z najciekawszych przykładów stylu romańskiego w architekturze Toskanii, a jednocześnie jeden z najcenniejszych zabytków miasta. Wyróżnia się jej marmurowa fasada, a w gotyckim wnętrzu prezentowane są cenne dzieła sztuki sakralnej. Tu również znajduje się tak cenna relikwia, jaką jest Święta Twarz – Volto Santo. To drewniany krucyfiks, który miał nie tylko powstać w cudowny sposób, ale jednocześnie pokazywać prawdziwe oblicze Chrystusa. Wspaniałe obrazy i nagrobki to kolejne atrakcje, które czekają na miłośników sztuki w kościelnym wnętrzu.

Lukka może się też pochwalić inną ciekawą świątynią. Jest nią kościół San Frediano, który powstał już w XIII wieku. Jego najbardziej charakterystyczną cechą do dziś pozostaje fasada ozdobiona bizantyjskimi mozaikami. Na terenie miasta nie brak i pięknych przykładów architektury świeckiej. Na wyróżnienie zasługuje tu pałac Mansi, którego w czasie wycieczki po mieście pominąć nie można. Każdy, kto zajrzy do jego wnętrza, będzie mógł podziwiać wspaniałe sale: Salę Muzyczną czy Pokój Małżeński, w których prezentowane są cenne obrazy. Inną ciekawą budowlą jest tu Villa Guingi. To typowe dzieło renesansu, które obecnie służy turystom jako muzeum. Można w nim ujrzeć nie tylko zbiór ciekawych dzieł sztuki, ale i wyjątkową kolekcję renesansowych mebli.

Reklama

Jak jeszcze można spędzić czas w tym mieście? Lukka może się pochwalić oryginalną promenadą, którą poprowadzono szczytem murów obronnych. Efekt? Spacer taką promenadą może stać się niezwykłym przeżyciem.
Biura podróży coraz chętniej umieszczają propozycję wycieczki do Lukki w swej ofercie, bez większych problemów można się tu dostać również samodzielnie. To miasto jest doskonale przygotowane do przyjęcia turystów, a noclegi każdy znajdzie tu bez większego wysiłku. Tu również na każdym kroku można spotkać wspaniałe restauracje, w których serwowane są największe specjały kuchni toskańskiej. Każdy, kto zajrzy na jej teren, będzie mógł szybko przekonać się o tym, jak cudowną i niepowtarzalną krainą jest Toskania.

Reklama
Booking.com