Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Dla wielu z nas słoneczne Włochy to malownicze wybrzeża oraz wielkie miasta, które przyciągają setkami zabytków. ten kraj może się jednak pochwalić ogromną liczbą mniejszych miast, na terenie których zachowało się wiele ciekawych pamiątek z dawnych czasów. W gronie tych miejscowości, które warto uwzględnić w programie swej wycieczki po włoskim wybrzeżu, ważne miejsce zajmuje Albenga. Co można zobaczyć na jej terenie? Za jakie atrakcje miejscowość ta została doceniona przez turystów?

Albenga przyciąga przede wszystkim murami obronnymi, które stanowią ciekawą pamiątkę z czasów średniowiecza. Zachowało się również kilka wież średniowiecznych, które pozwalają wczuć się w klimat starego miasta. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się z kolei ciekawy obiekt. To romańska katedra św. Michała Archanioła, którą wzniesiono w XI stuleciu. Dzwonnica tego kościoła stanowi kolejną miejską atrakcję, jest też znana jako najwyższa wieża w mieście. Ważnym zabytkiem jest tu również baptysterium, którego historia sięga V wieku. W jego wnętrzu zachowała się wyjątkowo cenna atrakcja, czyli mozaiki z okresu wczesnego średniowiecza.

Włochy to kraj pełen niezwykłych atrakcji, a nawet te mniej znane miejscowości mogą się okazać wyjątkowo ciekawym celem wycieczki. Albenga jest jednym z najlepszych dowodów na to, że z dala od utartych szlaków można się spotkać z obiektami, których zwiedzenie dostarczy nam wielu pozytywnych doznań.

Reklama
Reklama
Booking.com