Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Na Mazurach nudzić się nie można. To idealne miejsce na wczasy, na terenie którego turystyka od lat odgrywa bardzo ważną rolę. Wyjątkowe atrakcje turystyczne oraz doskonała baza turystyczna sprawiają, że wycieczki po krainie pełnej malowniczych jezior mogą się okazać dla każdego wyjątkową przyjemnością. Gdzie warto wybrać się w czasie takiej wycieczki? Wyjątkowe atrakcje turystyczne czekają na tych, którzy zdecydują się odwiedzić Pojezierze Giżyckie. Tu, w Krainie Wielkich Jezior, czekają najcenniejsze skarby tego regionu.

Pojezierze Giżyckie to przede wszystkim wspaniały park krajobrazowy, którego największą ciekawostką jest Jezioro Śniardwy. Zachwyca też jezioro Łuknajno, które zdobyło wielką sympatię wśród ornitologów. Dla nich wyjątkowo kuszącym celem jest tutejszy rezerwat, uznawany za jeden z najcenniejszych skarbów przyrody na Mazurach. To właśnie to można podziwiać łabędzie nieme, które w mazurskiej scenerii prezentują się wyjątkowo.

Pojezierze Giżyckie jest też doskonałym miejscem na wczasy dla tych, którzy chcą poznać historię Krainy Wielkich Jezior i jej najcenniejsze zabytki. Giżycko, Mikołajki oraz Orzysz, jako najważniejsze miasta na terenie tego pojezierza, z pewnością zasługują na uwagę. Wielkim uznaniem zwiedzających cieszy się Twierdza Boyen, będąca jednym z najciekawszych zabytków w tej części Polski. Goszcząc na Mazurach warto jednak poszerzyć nieco program swej wycieczki po okolicach Giżycka i zajrzeć do innych miejscowości. Z pewnością nikt nie będzie żałował wizyty w hodowli konika polskiego, którą przyciąga turystów Popielno. Warto też odwiedzić miejscowość Ryn, na terenie której znajduje się zabytkowy wiatrak z XIX wieku oraz malownicze ruiny krzyżackiego zamku.

Reklama
Booking.com