Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Prowincjonalna Santa Clara jest jednym z ciekawszych miast, jakim może się pochwalić Kuba. Wycieczki zaglądają tu chętnie, a i biura podróży coraz częściej uwzględniają wizytę w tym mieście w swych turystycznych ofertach. Santa Clara, oddalona od wyspiarskiej stolicy o ponad 270 km może oczarować swym niezwykłym charakterem. Tu na ulicach życie toczy się w stałym rytmie, a atmosfera radości jest obecna niemal na każdym kroku. To zasługa studentów, którzy stanowią silną grupę wśród mieszkańców Santa Clara. Jakie atrakcje turystyczne czekają jednak na jej obszarze? Co warto zobaczyć w tym miejscu?

Santa Clara to miejsca, które przypominają o słynnej rewolucji. W miejscu, w którym zginął Leoncio Vidal mnożna dziś obejrzeć pomnik, nie brak tu również miejsc, w których wspominany jest Che. Jego gigantyczny pomnik od lat góruje nad Placem Rewolucji, na którym mieszkańcy miasta często spotykają się w trakcie wieców. Pod tym pomnikiem znajduje się również mauzoleum, w którym od 1997 roku spoczywają szczątki Che Guevary.

Santa Clara to nie tylko miasto przypominające o rewolucji. Turyści, którzy zajrzą tu w czasie swej wycieczki po Kubie, będą mogli zwiedzić tu również ciekawe muzea. Museo Provincial znane jest dzięki ciekawym zbiorom historycznym, z kolei miłośnicy sztuki kolonialnej będą zachwyceni wizytą w Museo de Artes Decorativas. Urządzona w kolonialnym domu placówka prezentuje przede wszystkim wspaniałe wnętrza, które stanowią kwintesencję stylu kolonialnego z XIX wieku.

Reklama
Booking.com