Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Czym może oczarować nas Słowacja? Pięknymi miastami i malowniczymi krajobrazami. Wśród miejsc, które z pewnością warto zobaczyć w czasie wycieczki po tym kraju, znajduje się jedno z ciekawszych miast leżących w Kotlinie Popradu.

Poprad atrakcje

To miasto Poprad, który znany jest doskonale piechurom jako doskonała baza wypadowa w Tatry Wysokie. Noclegi w tym mieście można znaleźć bez problemów, a ich niska cena jest skuteczną zachętą dla turystów z Polski. Dodatkowym walorem jest piękna okolica oraz liczne atrakcje znajdujące się na terenie tego miasta.

Reklama

Poprad termy

Wielką popularnością cieszy się tutejsze kąpielisko termalne, uznawane za jedno z najlepszych miejsc dla rodzin z dziećmi. Jest to jednocześnie miejsce, w którym każdy może wzmocnić stan swego zdrowia. W basenach znajduje się woda nie tylko ciepła, ale i bogata w korzystne dla zdrowia minerały. Wiadomo, że w czasie kąpieli w tych basenach można skutecznie przyspieszyć proces przemiany materii oraz poprawić krążenie krwi. Same baseny nie są oczywiście jedyną atrakcją tego miasta.

Zabytki Popradu

Poprad może się pochwalić ciekawymi zabytkami, które od lat intrygują zaglądających tu turystów. Gotycka świątynia oraz synagoga z lat 30. XIX wieku to piękne budowle, uznawane za najważniejsze ozdoby tego miasta. Wielkim powodzeniem wśród turystów cieszy się również tutejsze Muzeum Podtatrzańskie, które swą działalność rozpoczęło pod koniec XIX wieku. Na miłośników sztuki czeka z kolei ciekawa Galeria Tatrzańska, w której można zapoznać się ze współczesną sztuką wschodniej części Słowacji.

Okolice Popradu

Poprad jest też miejscowością, z której można odbyć wiele ciekawych wycieczek po okolicy. Z pewnością warto odwiedzić miasteczko o nazwie Spiska Sobota, które już w XIII wieku było bardzo ważnym ośrodkiem handlowym. Zachwyca ono swym średniowiecznym układem urbanistycznym oraz ciekawą zabudową, z której walorami z pewnością warto się zapoznać. Nie brak tu pięknych rezydencji mieszczańskich, wśród których znajdują się perełki gotyckiej i renesansowej architektury. Cennym zabytkiem i ciekawym przykładem sztuki romańskiej jest też tutejszy kościół, którego historia sięga XIII wieku. To kościół św. Jerzego, w którego wnętrzu ujrzeć można wiele wspaniałych zabytków sztuki sakralnej. Wizyta w tym miasteczku, podobnie jak pobyt w znacznie bardziej popularnym Popradzie, z pewnością na długo zapisze się w pamięci każdego turysty.

Reklama

Reklama
Booking.com