Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Dla polskich turystów ten kraj jest atrakcyjnym celem niejednej wycieczki, a jego atrakcje cieszą się w świecie podróżników coraz większą popularnością. Słowacja z pewnością może zadziwić, a jej potencjał dostrzegło już niejedno biuro podróży. Efekt? Coraz więcej ciekawych ofert spędzenia wolnego czasu na terenie tego kraju.

Wśród tych miejscowości, które należą do wyjątkowo chętnie odwiedzanych, znalazły się Trenczyńskie Cieplice. To znane uzdrowisko przyciąga piękną zabudową, malowniczym położeniem oraz tak wielką atrakcją, jaką są tutejsze baseny termalne. Co warto wiedzieć na temat tego słowackiego kurortu? Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tej części Słowacji?

Już samo położenie tego kurortu zapewnia mu ogromną popularność wśród turystów. Bliskość Gór Strażowskich sprawia, że chętnie zaglądają tu miłośnicy pieszych wędrówek. Wspaniałe lasy w okolicy oraz piękno uzdrowiskowej architektury stały się głównymi walorami tego uzdrowiska. Tutejsze wody, których lecznicze właściwości znane były już przed wiekami, są kolejnym atrybutem Trenczyńskich Cieplic. Wielką atrakcją są tutejsze kąpieliska, w których można skorzystać z leczniczych zabiegów.

Reklama

Zachwycają też wspaniałe budowle, które przypominają o długiej tradycji kurortu. Warto zwrócić uwagę na łaźnie Hammam, które służyły kuracjuszom już pod koniec XIX stulecia. Z dawnej zabudowy wyróżnia się również piękna Vila Tereza. Miejscem chętnie odwiedzanym w tym kurorcie jest również wspaniały park zdrojowy, będący od lat ulubionym miejscem spacerów turystów i kuracjuszy. Wielką atrakcją dla wszystkich gości uzdrowiska jest kursująca od wieku po jego terenie kolejka wąskotorowa dzięki której w krótkim czasie można ujrzeć najpiękniejsze obiekty na terenie kurortu.

Ci, którzy spędzają więcej czasu w tym uzdrowisku i mają zarezerwowane noclegi na jego terenie, koniecznie powinni skorzystać z możliwości poznania jego wspaniałej okolicy. Z pewnością warto odwiedzić pobliski Trenczyn, znany ze wspaniałego zamku oraz gotyckiej świątyni Narodzenia NMP. Wielką atrakcją jest również okazały kompleks klasztorny Pijarów, będący ciekawym przykładem architektury barokowej. Warto też odwiedzić dawny Dom Żupny, w którym obecnie ma swą siedzibę Muzeum Trenczyna.

Reklama
Booking.com