Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Włochy mogą zaskoczyć nie tylko pięknem swym miast i cennymi zabytkami. Ten kraj to jedyne z swoim rodzaju regiony, które kusza swym unikalnym charakterem oraz specyficzną atmosferą. Jednym z tych najciekawszych jest Toskania, której walory biura podróży odkryły już dawno. W efekcie wycieczki chętnie zaglądają na jej teren, a toskańskie atrakcje są coraz lepiej znane. Jakie atrakcje turystyczne zasługują tu na szczególne uznanie? Jakimi skarbami może się pochwalić Toskania?

Położenie w środkowej części państwa włoskiego oraz bliskość gór i morskich wybrzeży to walory, dzięki którym na terenie Toskanii turystyka ma się doskonale. Jest to jednocześnie kraina wyjątkowo atrakcyjna pod względem krajobrazowym i kulturalnym. Biura podróży pokochały tę część Toskanii, która sąsiaduje z morzem. Tu czekają wspaniałe plaże, na których turyści z całej Europy chętnie spędzają wczasy. Toskania i jej morskie atrakcje to również wyspy, wśród których wyróżnia się Elba. Wyspa znana jako miejsce zesłania Napoleona dziś jest ważnym celem niejednej wycieczki, a szczególnie chętnie odwiedzają ją miłośnicy historii. Dla nich możliwość ujrzenia miejsc związanych z Napoleonem jest ogromną atrakcją, z której tez chętnie korzystają.

Toskania to jednak nie tylko plaże i malownicze wybrzeża. To wspaniałe miasta, wśród których znajdują się tak piękne ośrodki, jak Florencja, Siena czy Pizza. Średniowiecznym charakterem zachwyca też miasto San Gimignano, a w miejscowości Carrara można podziwiać miejsca związane z Michałem Aniołem. La Verna z pustelnią św. Franciszka to kolejny rarytas, którym może oczarować Toskania. Ta kraina z pewnością zasługuje na uwagę, a wycieczki po jej terenie mogą stać się dla każdego turysty wyjątkową przygodą.

Reklama
Booking.com