Artykuły mogą zawierać linki affiliacyjne - jeśli klikniesz w link i dokonasz zamówienia nasz portal otrzyma niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów z twojej strony.

Kuszące wspaniałymi miastami i cennymi zabytkami Włochy są częstym celem polskich turystów. Wycieczki do tego kraju chętnie organizują krajowe biura podróży, a wśród najpopularniejszych kierunków znajdują się włoskie wybrzeża oraz tak piękne miasta, jak Rzym czy Wenecja.

Ci turyści, którzy zdecydują się spędzić wczasy nad Adriatykiem na terenie krainy znanej jako Apulia, koniecznie powinni odwiedzić jedno z najważniejszych miast w tej części kraju. Jest nim Lecce, znane z barokowej zabudowy, cennych zabytków i malowniczej okolicy. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście?

Lecce to miasto, które znane było doskonale już w czasach Marka Aureliusza. I w późniejszych wiekach miasto odgrywało ważną rolę, będąc ośrodkiem handlowym i kulturalnym znanym i cenionym w całym regionie. Dziś o wspaniałej przeszłości tego miasta przypominają jego niezwykłe zabytki, które tak chętnie zwiedzają turyści z całego świata.

Reklama

Jedną z cenniejszych pamiątek z najdawniejszych czasów jest tu Amfiteatr Rzymski, wzniesiony w II wieku n. e. Zamek z XVI wieku oraz piękne kościoły z XVI i XVII stulecia są kolejnymi cennymi zabytkami, którymi zachwyca Lecce. Jednym z najpiękniejszych przykładów lokalnego baroku jest bazylika Świętego Krzyża, która zachwyca renesansową formą i barokowymi dekoracjami. Innym pięknym przykładem tego nurtu we włoskiej architekturze jest budynek pełniący obecnie rolę siedziby władz miejskich. To pałac Celestynów.

W czasie wycieczki po mieście koniecznie trzeba też odwiedzić jeden z najpiękniejszych placów miejskich, jakim mogą się pochwalić Włochy. To Plac Katedralny, przy którym wznosi się okazała katedra. Wzniesiona w XII wieku, pięćset lat później została gruntownie przebudowana w stylu lokalnego baroku. Sąsiaduje z nią piękny zabytek w stylu renesansowym, jakim jest Pałac Biskupi.

To tylko najważniejsze zabytki tak wspaniałego miasta, jakim jest Lecce. Aby dokładnie poznać wszystkie perełki jego architektury, trzeba spędzić na terenie miasta przynajmniej kilka dni. Na szczęście dobrze rozwijająca się tu turystyka sprawiła, że o noclegi tu nietrudno. Dzięki temu każdy z nas ma szansę na poznanie najpiękniejszych zakątków tego miasta i odkrycie jego wyjątkowej atmosfery.

Reklama
Reklama
Booking.com